Алгоритм розгляду випадків булінгу

 

Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник закладу дошкільної освіти, то він повинен повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржились батьки жертви булінгу чи ні.

 

Якщо дитина зазанала булінгу в закладі освіти, її батьки звертаються  з відповідним письмовим зверненням (заявою) до завідувача закладом. Якщо звернення чи повідомлення усне, то адміністрація закладу дошкільної освіти повинна оформити це повідомлення письмово з позначкою, від кого та коли (дата, час) отримано повідомлення.

 

Завідувач закладом дошкільної освіти фіксує письмове звернення (заяву) у спеціальному журналі та складає комісію з питань розгляду факту вчинення булінгу.

 

Якщо комісія визнає, що це є булінг, а не одноразовний конфлікт чи сварка, адміністрація закладу зобов'язана терміново (протягом однієї доби) сповістити про цей факт територіальний підрозділ Служби у справах дітей та уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція).

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

  1. Керівник закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
  2. Керівник закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
  3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.