Всесвітній День охорони праці 2020 року

 

2. poster_do_dnja_ohorony_praci.pdf
Adobe Acrobat Document 1.2 MB
1. zvernennja_z_nahody_dnja_ohorony_prac
Adobe Acrobat Document 46.5 KB
3. kontrol_nyj_perelik_zahodiv.pdf
Adobe Acrobat Document 461.4 KB

"          День відкритих дверей

Секрети здорового харчування наших дітей"

На виконання доручення міського голови від 27.11.2019 № 60-Д щодо покращення організації та якості харчування в закладах освіти, 19.02.2020 в дошкільному закладі проведено день відкритих дверей «Секрети здорового харчування наших дітей».

       Протягом дня батьки вихованців мали змогу зняти  пробу страв під час сніданку, обіду, полуденку; ознайомитись з нормативними документами щодо організації харчування дітей; отримати роз’яснення сестри медичної старшої щодо перспективного меню; ознайомитись з інформацією про постачальників продуктів харчування, вартості харчування; поспілкуватися з шеф-кухарем щодо приготування страв для дітей ; отримати відповіді на запитання від завідувача про організацію харчування в закладі.

       Батьки взяли активну участь у проведенні майстер-класів «Смачна пампушка» ( середня група № 4), «Тістечко для друга» (група компенсуючого типу № 12).

 

       Цікавими рецептами здорової їжі та досвідом у приготуванні ділилися батьки під час дня відкритих дверей.

   "Наступність початкової та дошкільної ланки"

27.01.2020 року майбутні першокласники  відвідали школу  № 7 з метою ознайомлення дітей з приміщенням школи, класом, бібліотекою, музеем.

 Дошкільнята були вражені  виставкою робіт школярів, серед яких були роботи випускників нашого садочку. Такої кількості книжок та журналів як в шкільній бібліотеці, дошкільнята ще не бачили. Їх познайомили з правилами читачів, показали який вигляд має справжній  формуляр. Але найбільше вражень малюки отримали від класу, в якому розташований міні- музей козацтва.

 

Дуже важливо протягом року вихователям  формувати в дітей мотиви, пов’язані безпосередньо з навчальною діяльністю, з виробленням внутрішньої позиції школяра.

Такі екскурсії дуже корисні для майбутніх першокласників.  Вони викликають інтерес, позитивне ставлення до школи, сприяють виробленню внутрішньої позиції школяра.

 

 

                  "22 січня - День Соборності"

 Соборність України — це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього.

Щороку 22-го січня в Україні відзначають День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

З нагоди відзначення Дня Соборності України в ДНЗ № 25 під гаслом «Моя Україна – єдина і неподільна» було проведено флешмоб.

                          "Маленькі волонтери"

Проведенням доброчинної акції "Маленькі волонтери" завершилася тема "Все повертається тобі"  за програмою розвитку дітей старшого дошкільного віуку "Впевнений статр". Діти збагачували уявлення про різні способи добродіяння, брали участь у добрих справах групи та дошкільного закладу, прагнули бути дружніми, доброзичливими. Вихованці старших груп "Ромашка" та "Бджілки" зі своїми вихователями зібрали корм, ковдри, іграшки для вихованців сумського обласного товариства захисту тварин

                           "Україна щедрує"

 

Зима прийшла, свята принесла, веселі танці і веселий спів. Господар і господиня радо зустрічали колядників , які співали колядки з найкращими побажаннями здоров`я та достатку, дівчатка щедрували, а хлопчики засівали на щастя, на долю, на здоров`я. За такі щирі побажання діти отримали щедру винагороду від господарів

          "Новорічні свята у "Білосніжці"

В садочку тривають новорічні свята. Діти разом із Дідом Морозом, Снігуронькою та казковими героями водять хороводи, співають пісеньки, грають в  ігри. Лунає веселий дитячий сміх, музика та привітання з Новим роком. Радісний святковий настрій не покидає присутніх упродовж усього свята. Адже дітки так готувалися до свят.

         "День Святого Миколая у  госпіталі"

        Традиційно вихованці нашого закладу відвідують "СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ".  Щирр вітають учасників АТО та ветеранів з наступаюими святами, бажають миру, злагоди, співають пісні, розповідають вірші.

             "День Святого Миколая у  "Білосніжці"

 Зима дуже багата на свята, і відкриває календар одне із найулюбленіших свят для малюків – День Святого Миколая.  Святий Миколай першим приходить до нас – зі святом милосердя та добра, як же приємно дарувати, турбуватися про всіх, кого любиш. Діти  шалено люблять зимові свята. Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу чарівності, радості і веселощів. Кожна дитина сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. 

 

                  "Андріївські вечорниці"

 Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

Сьогодні, 13 грудня, святкуємо День Святого Андрія Первозванного. І хоч Первозванний – це християнський святий, учень Христа, апостол, що провідував християнство, але народні традиції, звичаї та обряди в день цього святого мають стародавній дохристиянський характер закликання, ворожіння, ритуалу з “калитою”.

         Свято Св. Андрія люблять святкувати люди, бо від нього віє чарівною староукраїнською стихією.

                   Колективний перегляд

              "Математичний венігрет"

  Педагогічний колектив закладу старанно готується до проведення педагогічної ради у грудні 2019 року.

29 листопада  вихователь Шевченко В.М.  запросила своїх колег на перегляд інтегрованого заняття у  групі компенсуючого типу  "Математичний венігрет".

               БАТЬКIВСЬКИЙ ПЛЕЙБЕК

    Театралізована зустріч батьків і дітей

Зазвичай, коли батьки  збираються в музичній залі, вони займають глядацькі місця і дивляться виступи своїх діточок — музичну казку, концерт, виставу. Сьогодні ситуація змінилася: батьки  були артистами, а малята — глядачами і їхніми помічниками. Вихователі Черненко О.О. та Кобзар К.В. запропонували  батькам нову цікаву гру — плейбек-театр. Цю новаторську форму театралізованої діяльності створив у 1975 році Джонатан Фокс. У ньому глядачі розповідають свої життєві історії, а актори відразу їх розігрують, тож між виконавцями і глядачами виникає унікальна психологічна взаємодія. Головне місце тут відведено емоціям. Дійство відбувається без підготовки і літературного сценарію.

                         Розвага 

      " У школі світлофора Моргайка "

Правила руху знають малята,

Знають, що слід їм запам’ятати,

Де переходити треба дорогу,

Щоб не зламати ні руку, ні ногу.

Де можна гратися і пустувати,

На світлофор, як увагу звертати.

Правила руху вивчай повсякчас –

Будеш веселий, здоровий у нас.

Бережіть себе! 

 

                    Спортивна розвага 

      " Спорт об`єднує країни і народи"

В рамках проведення "Тижня толерантності"  13 листопада у закладі пройшла спортивна розвага. 

Флеш-моб "Подаруй посмішку".

                       Осінні розваги 

 

Осінь - найкрасивіша пора року. Не можна не захоплювати тією красою, яку нам дарує осінь. А як красиво восени в лісі! Іноді просто слів не вистачає описати всю цю пишність, тільки художник може передати осінній пейзаж.

 

Ось чому осінні розваги в дитячому садку — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. Аби у святковій залі панувала особлива атмосфера тепла та затишку, педагоги завжди готують чудові сценарії осіннього свята для малюків.

 

День української мови та писемності

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас – багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

На честь Дня української писемності та мови у ДНЗ "Білосніжка"  було проведено свято  «Говоріть українською».

Відкритий перегляд

інтегроване заняття "Цікава  математика"

 

       30 жовтня  вихователь Черненко О.О. запросила своїх колег на перегляд інтегрованого заняття у середній групі "Цікава математика".

Майстер-клас для педагогів "Обличчям до батьків"

30 жовтня у закладі пройшов майстер-клас "Обличчям до батьків", під час якого вихователям презентували сучасні способи психолого-педагогічної підтримки сімей , тта практично надали допомогу в організації їх взаємодії з батьками.

Семінар-практикум

"Надання першої медичної допомоги"

 

 24 жовтня в ЗДО "Білосніжка" було проведено навчальне заняття для працівників закладу на тему: "Надання першої медичної допомоги".             Своєчасне надання першої медичної допомоги часто рятує життя, але, ставши свідками нещасного випадку, багато людей припускаються помилок.      Надання першої допомоги – це, насправді, ціла наука, тим більше на місці події, коли у тебе нема підручних засобів і лікаря, обладнання, а лише знання і руки. Потрібно знати, як вибрати правильне положення потерпілого, вміти при кровотечі зупинити кров. Ці елементарні заходи у перші хвилини після травми мають дуже велике значення для подальшого перебігу.  Ці всі нюанси дуже важливі, бо якщо люди їх знають, то зможуть до прибуття швидкої допомогти постраждалому.

Огляд-конкурс на кращий ігровий майданчик

У створенні  розвивального предметно-ігрового середовища для дітей , прийняли найактивнішу участь батьки вихованців. Предметно-ігрове середовище стало упорядкованим, розвивальним, воно розширює, поглиблює уявлення дошкільників про особистий простір, вправляє в умінні самостійно визначати ігровий сюжет, дотримуватися правил поведінки, налагоджувати ігрову взаємодію, використовувати й розподіляти іграшки та ігрові атрибути.

        Від задуму до завершення батьки з захопленням переймалися кожною дрібницею. В результаті такої праці був створений  осередок для ігор, відпочинку, розваг дитини.

Флеш-моб "Чисто там де не сміять"

«и зробим місто чистим.

Ми зробим місто кращим.

Ми робим це для себе.

Почнем цю справу з нас.

 

Саме під таким гаслом 17 жовтня діти закладу дошкільної освіти "Білосніжка" взяли учась у флеш-мобі "Чисто там де не смітять".  Цього дня,  озброївшись листівочками діти з ентузіазмом розповідли перехожим про шкідливий вплив сміття у природі. Напевно, не останню роль у цьому відіграли гарна погода, хороша компанія та усвідомлення відповідальності виконуваної справи для рідного міста. Адже забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин – справа рук людини. І саме від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Тож зробимо наше місто затишним і гарним.

І пам’ятаймо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

    День Українського козацтва та День захисника України

Напередодні святкування Дня Українського козацтва стало традиційним проведення козацьких розваг у  закладі дошкільної освіти.  Колектив дитячого садочка прагне, щоб культура та традиції українського народу стали невід'ємною частиною душі кожного вихованця, тим зернятком з якого зростає особистість.
Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави. Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. І тому урочистим заходом до Дня українського козацтва в закладі було проведено «Козацькі забави». 

Ми, дорослі, сподіваємося, що позитивні емоції, пережиті під час відзначення Дня захисника України, сприятимуть підвищенню патріотизму малят, вихованню в них почуття гордості за рідну землю, бажання примножувати її красу і здобутки!

           З нагоди Дня захисника України

вихованці старшої групи "Ромашка"  традиційно відвідали

Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни.

Діти щиро привітали воїнів віршами, малюнками та різними смаколиками.

 Нехай сила і мужність Героїв живляться нашою любов'ю, підтримкою і повагою! 

 

 Екскурсія до школи

Особливої актуальності в даний час набула проблема наступності між ланками освіти, а саме між ЗДО і школою. Наступність між дошкільними і шкільними ланками освіти не повинна розумітися тільки як підготовка дітей до навчання. Про це вказано в Законі України «Про освіту» , «Про дошкільну освіту», в навчальних програмах та інших нормативних документах.     

    У дошкільному віці закладаються найважливіші риси особистості.

Щоб зробити перехід дітей до школи більш м'яким, дати їм можливість швидше адаптуватися до нових умов, вчителі знайомляться з формами, методами роботи в дошкільному закладі. А ознайомлення самих дошкільнят зі школою, навчальним та громадським життям школярів дає можливість розвинути у них інтерес до школи, бажання вчитися.

08 жовтня діти з "Білосніжки" відвідали школу № 7.

         Інтегроване заняття

"Готуємо смачну піцу"

04 жовтня діти старших груп взяли участь  в соціально –ігровому проектуванні «Готуємо смачну піцу».

Цілі і завдання: - формувати монологічні уміння,зокрема вміння доводити ,аргументувати,бути переконливим - збагачувати образний словник дітей словами, що характеризують піцу - вправляти дітей у конструктивній взаємодії з однолітками і дорослими в різних видах активності - розширити уявлення дітей про суть та особливості народу Італії.

                    День працівника освіти

Для колективу дитячого садочку день працівника освіти став особливим, бо  отримали чудову нагоду  побувати в Фельдман Екопарку, де проходить Бал Хризантем. Традиційно бал влаштовують у перші вихідні жовтня і приурочують до дня вчителя.

 Про те, подібні подорожі стали доброю традицією у колективі. Під час екскурсії у всіх була можливість поспостерігати за тваринами, відвідати контактний дворик, де можна їх погодувати та погладити, насолодитись мальовничою природою, прекрасними скульптурами.  У працівників закладу залишилися незабутні позитивні емоції від дивовижного контакту з природою.

Розмаїття вражень – ось що окрилювало всіх, хто побував в екопарку !

Всі  залишились задоволені цією омріяною подорожжю!